Ürünler

Urunler

BİÇER DİZER HN-6000

       HN-6000 Tarlada hasat zamanı gelen;Mercimek.nohut,fasulye,kimyon,kekik,anason,kinoa,yonca,fiğ ve benzeri mahsulleri biçmek için tasarlanmıştır.

       Yukarıda belirttiğimiz birçok ürünün hasatında kullanılabilmekte ve böylece çiftçimizi birçok makine maliyetinden kurtarmakla bilikte farklı ürünleri yetiştirmeye de olanak tanımaktadır.      

        Traktörün kuyruk milinden hareket alarak çalışmaktadır.Traktörün arkasında bulunan hidrolik kollar ve orta kola takılır.Üzerinde bulunan lift yardımıyla traktörün yanına gelecek şekilde tarlaya salınır ve biçme işlemini traktör ileri doğru giderken gerçekleştirir.190 cm genişlikte yapmış olduğu biçimi  traktörün tam arkasında kalacak şekilde  yaklaşık 70 cm  genişlikte tekrar tarlaya bırakır.Traktörün 2. sefer biçim yapacağı alanı boşaltır ve böylece traktöre teker izi açar ve mahsulün traktör tarafından çiğnenmesini engeller.Tarla şartlarına,mahsulün durumuna  ve operatör marifetine göre değişmekle birlikte 10 saat çalışma esas alınarak günde ortalama 30.000 m2 biçim gerçekleştirir.

       Hasatı yapılan mahsulü kökünden ayırıp, kökün tarlada kalarak gübreye dönüşmesine olanak verir.Böylece saman içerisinde hayvanların yemediği kök parçalarının kalmasını da engeller. 

      50 HP üzeri traktörlerde kullanılabilir.Yüksek güç istemediği için maliyeti ve yakıtı yüksek traktörlere gereksinim duymaz.

      Verimli bir hasat elde edilebilmesi ve mahsulde kayıplar yaşanmaması için tarlanın iyi tesviye edilmesi gerekmektedir.

      İyi tesviye edilmemiş engebeli veya setlerin olduğu bir tarlada verimli bir biçim elde edilemez. 

      Çiftçimizin tarlada çalışacak insan gücüne zor ulaşması,hasat maliyetlerinin yüksek olması, mevcut makinelerin fonksiyonlarının kısıtlı olması,yetersiz kalması BİÇER DİZER'İ oraya çıkardı.Çiftçimizin hizmetine sunmak için uzun ar-ge çalışmalarımız sonucunda Türkiyede ve dünyada ilk defa ürettiğimiz BİÇER DİZER  TPE nezninde PATENT koruması altındadır. 

       

BİÇER DİZER